вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty drewniane

Trwałe ogrodzenia z drewna

Niepoprawnie zabezpieczone sztachety drewniane prędko się dewastują oraz mogą nieodwołalnie zgubić swój pierwotny wdzięk oraz właściwości. Decydując się na używanie drzewa na płot wskazane jest poznać sposoby pielęgnacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli upajać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa należy zacząć od poprawnego oraz sumiennego przygotowania towaru na ogrodzenie, bo od tego uzależniony jest wynik finalny własnych robót. Przed zastosowaniem artykułów do osłony i dekoracji ogrodzeń z drewna niezbędne jest sprawdzenie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga objawów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz insektami. Podczas gdy zabezpieczymy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, wypada nanieść kolejne amalgamaty, jakie zabezpieczą je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli potrzebujemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy użyć bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni ogrodzenie od wewnątrz, jednakże nie stworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Zabezpieczone w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu maskuje ogrodzenie przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drewna były trwałe należy przeznaczyć im mnóstwo uwagi i troski.

Totalnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z plastiku. Ów typ ogrodzeń jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne przez co nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają również biokorozji wskutek tego służą swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий